Manuální lifting obličeje

Manuální lifting obličeje

Manuální lifting obličeje je celkem nová revoluční metoda, kterou dokážete výrazně omladit obličej. Již po prvním ošetření můžete vidět výsledky. Vaše pleť je zregenerovaná, napnutá a doslova září.

Zakladatel masáže Manuální lifting obličeje - pan Robert Al Aref sestavil tuto masáž na základě dlouholetého studia, vlastní praxe, výborné znalosti anatomie a fyziologie na 1. lékařské fakultě Karlovy University a inspirací ze zahraničí.

Jedná se o hodinovou masáž obličeje, během níž je potřeba absolutního klidu. Mimické svaly mají být uvolněné, oči zavřené. Je to velmi jemná technika, s pocitem hluboké relaxace, behem níž se za 60 minut provede až 1000 hmatů, jimiž skvěle působíme na vrásky mimické i ty vzniklé únavou, dochází k uvolněním svalů v obličeji a zlepšením prokrvení kůže. Výrazně se tak vyhlazují vrásky a kontury obličeje, aktivujeme výživu a zvyšuje se tonus kůže. Masáží , dochází k regeneraci vazivových a elastických vláken, ke zrychlení odvodu odpadních látek, metabolismu a tím i k úbytku podkožního tuku.

Výsledkem této speciální techniky je tedy prokazatelně mladší a příjemnější vzhled, zároveň také dochází i k odbourání stresu, k obnově duševní harmonie, spokojenosti a psychické pohody..

Tato metoda byla uznána plastickými chirurgy za velmi efektivní a účinnou regenerační techniku. Může také upravit poruchy prokrvení a promaštění pleti.

Proč si tuto masáž dopřávat pravidelně?

Trvalých účinků lze dosáhnout pouze při pravidelném opakování. Je to jako gymnastika pro obličej. Pokud posilujete své tělo, teprve při pravidelném cvičení se správně vytvaruje a zpevní. Doporučuje se kůra 10 masáží 1-2 x týdně a pak alespoň jednou za měsíc. Uvidíte, že si všimnou i lidé ve vašem okolí.

Kontraindikace:

akutní zánětlivé onemocnění, vážná srdeční vada, otoky v obličeji (dají se odstranit lymfatickou masáží), vážná porucha funkce štítné žlázy (nebo po konzultaci s lékařem)

Nevhodné po chirurgickém liftingu a po aplikaci vyplnění vrásek kyselinou hyaluronovou či botulotoxinem.

Zdroj: eduspa.cz

Po masáži se můžete cítit unavenější (uvolnění), doporučuje se zvýšit pitný režim (odplavují se odpadní látky z těla). Působení masáže stále doznívá. Je možné, že ráno po probuzení budete vnímat účinek intezivěji než těsně po skončení masáže.

Používám 100% čisté za studena lisované bio oleje.

Je dobré zmínit i lymfatickou masáž obličeje, její rozdíl oproti liftingu a pochopení, proč je dobré znát alespoň základy lymfatického systému u každé masáže obličeje.

Manuální lymfodrenáž obličeje je velmi jemná masážní technika, která má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Jestliže totiž lymfatický (mízní) systém nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Dochází k otokům a nahromadění tukových buněk. Pomocí lymfatické masáže se lymfa aktivuje a odplaví škodliviny z těla ven. Nejprve se uvolní hlavní uzliny a poté provede samotná drenáž tekutiny, která odchází vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky ověřená.

Lymfodrenáž obličeje odstraňuje otoky ve tváři a v očním okolí, pod bradou, na krku a působí jako prevence proti migrénám. Hmatové techniky se využívají při řešení vrásek nebo hloubkovém čištění pokožky. Kosmetická lymfodrenáž je také výborný způsob regenerace pleti. V mnoha případech pomáhá při chronické rýmě, zánětu středouší, akné i při bolesti zubů. V neposlední řadě působí také příznivě na psychiku.

Výsledky:
- výrazné osvěžení pleti a její rozjasnění
- odstraněné otoky z očního okolí či "druhé brady"
- zvýšení tvorby obranných látek a zlepšení hojení kůže (i po operacích)
- pročištěná kůže, odvedené toxiny - pomáhá při akné
- hluboká regenerace kůže
- úleva od bolestí hlavy (migrénách)

Po lymfatické masáži je důležité dodržovat pitný režim - nejlépe čistá voda .

Kontraindikace:

- zhoubné nádorové onemocnění
- horečka nebo bakteriální infekce
- zánět podkoží ,akutní zánět žil
- porucha srdeční činnosti
- zelený zákal

Lymfodrenáž je zcela odlišná od klasických masáží. Pohyby jsou velmi pomalé,krouživé a jemné, avšak velmi účinné. Nepoužívá se žádný olej ani krém, jen dětský pudr.

Masáž zasahuje i do vlasaté části hlavy. Pokud používáte kontaktní čočky, je potřeba si je před masáží vyndat z očí.

Abychom lymfu rozproudili, tak aby zase mohla fungovat správně a odstranili tak dlouhodobé potíže, je potřeba absolvovat více masáží. Doporučuje se kůra 6- 10 drenáží nejlépe jednou až dvakrát týdně.

Základní aktivace a "otevření" lymfy nám podpoří i účinky liftingové masáže.