Jak na úpravu obočí

08.02.2017

Je spoustu možností, jak mít krásné a upravené obočí. Pár rad jak dosáhnout správného tvaru, který vytvoří dokonalý rám očí, zvýrazní je a vypadáte hned upraveně.

Použijte jakoukoliv tužku k určení správného tvaru:

1) Přiložte tužku podél strany nosu. Obočí by mělo začínat v místě, kde tužka protne vnitřní koutek oka.

2) Pootočte tužku od špičky nosu ke středu duhovky. Obočí by mělo mít největší klenutí v bodě, kde se tužka protíná s obočím.
3) Pootočte tužku tak, že se dotýká vnějšího koutku nosu a protněte s vnějším koutkem oka. Toto je místo, kde by mělo obočí končit..

Ve většině případů je nutné vytrhat obočí do správného tvaru, vždy trhejte jen odspodu, nejlépe po koupeli, když se otevřou póry, trhání chloupku méně bolí. Bolest otupí též prudké schlazení ledem před trhání i po něm. Pořádně napněte kůži v oblast trhání dvěma prsty, druhou rukou použijte pinzetu, postupujte po částech. Pokud si nejste jistá, svěřte se do rukou kosmetičky.

Pro zvýraznění obočí je dobré obarvit chloupky specialní barvou na obočí, také nejlépe u kosmetičky, která vybere ten správný odstín, barva pak vydrží asi 3 týdny.

Výborné jsou i barevné fixační gely s kartáčkem, které obočí zafixují i obarví chloupky, výsledek je velmi přirozený.

Nechcete si pořizovat žádné další speciální přípravky? 

Pro dokreslení obočí je nejednodušší použít oční stín, který má co nejpodobnější odstín jako vaše barva vlasů u kořínků. Použijte vhodný štěteček (užší sešikmený) a začněte u nejvyššího bodu, jemně rozestínujte do stran a krátkými tahy směrem nahoru. Nebojte se ho malinko dotáhnout do ideálních proporcí.

Obočí pročešte spirálkou (jako štěteček řasenky) nebo kartáčkem na obočí (poslouží i zubní kartáček určený k tomuto účelu), upravte chloupky do správného směru. Můžete zafixovat gelem či ještě lépe lakem na vlasy, který chloupky určitě neslepí. Lak nestříkejte přímo na obličej, ale na spirálku-kartáček a ještě vlhkým pročešte ;-)

Pokud jste "šikovnější" pomůže i vhodně zvolená tužka na obočí. Dobře ořezaná tužka dokáže dokreslit chybějící chloupky, když to pak ještě lehce přestínujete, výsledek bude super. V žádném případě však nedělejte obočí jako čáru jedním tahem. Chce to na začátku trochu trpělivosti a cviku.

Světlý stín nebo světlá tělová tužka měkce nanesená těsně pod a nad obočí od vnějšího okraje oka směrem dovnitř asi do 2/3 celkové délky podtrhne dokonalost tvaru.

Další vyzkoušený tip pro jednoduchou úpravu jsou šablonky, tyhle jsou kvalitní, jednoduše se aplikují a hezky drží zde níže v odkazu.

Uděláte ideální tvar dle jednoduchého návodu a chloupky mimo vytrhejte, raději méně ;-)

 Jste krásné. Pouze dolaďte svoji přirozenost.