Jak na úpravu obočí

08.02.2023

Je spoustu možností, jak mít krásné a upravené obočí. Pár rad jak dosáhnout správného tvaru, který vytvoří dokonalý rám očí, zvýrazní je a vypadáte hned upraveně. Nebo doporučení na specialistku. 

Použijte jakoukoliv tužku k určení správného tvaru:

1) Přiložte tužku podél strany nosu. Obočí by mělo začínat v místě, kde tužka protne vnitřní koutek oka.

2) Pootočte tužku od špičky nosu ke středu duhovky. Obočí by mělo mít největší klenutí v bodě, kde se tužka protíná s obočím.
3) Pootočte tužku tak, že se dotýká vnějšího koutku nosu a protněte s vnějším koutkem oka. Toto je místo, kde by mělo obočí končit..

Ve většině případů je nutné vytrhat obočí do správného tvaru, vždy trhejte jen odspodu, nejlépe po koupeli, když se otevřou póry, trhání chloupku méně bolí. Bolest otupí též prudké schlazení ledem před trhání i po něm. Pořádně napněte kůži v oblast trhání dvěma prsty, druhou rukou použijte pinzetu, postupujte po částech. Pokud si nejste jistá, svěřte se do rukou kosmetičky.

Pro zvýraznění obočí je dobré obarvit chloupky specialní barvou na obočí, také nejlépe u kosmetičky, která vybere ten správný odstín, barva pak vydrží asi 3 týdny.

Výborné jsou i barevné fixační gely s kartáčkem, které obočí zafixují i obarví chloupky, výsledek je velmi přirozený.

Toužíte po dokonalém tvaru obočí, co vydrží?

Zkuste laminaci , ta chloupky narovná, zafixuje, vyplní a vyživí. Výsledkem je plné, husté a výrazné obočí na několik týdnů. Obraťte se na ověřenou specialistku Brow Artist Dominiku Bechovou phibrows_dominikabech  

Nechcete si pořizovat žádné další speciální přípravky? 

Pro dokreslení obočí je nejjednodušší použít oční stín, který má co nejpodobnější odstín jako vaše barva vlasů u kořínků. Použijte vhodný štěteček (užší sešikmený) a začněte u nejvyššího bodu, jemně rozestínujte do stran a krátkými tahy směrem nahoru. Nebojte se ho malinko dotáhnout do ideálních proporcí.

Obočí pročešte spirálkou (jako štěteček řasenky) nebo kartáčkem na obočí (poslouží i zubní kartáček určený k tomuto účelu), upravte chloupky do správného směru. Můžete zafixovat specialnim gelem nebo i lakem na vlasy, který chloupky  neslepí. Lak nestříkejte přímo na obličej, ale na spirálku-kartáček a ještě vlhkým pročešte ;-)

Pokud jste "šikovnější" pomůže i vhodně zvolená tužka na obočí. Dobře ořezaná tužka dokáže dokreslit chybějící chloupky, když to pak ještě lehce přestínujete, výsledek bude super. V žádném případě však nedělejte obočí jako čáru jedním tahem. Chce to na začátku trochu trpělivosti a cviku.

Světlý stín nebo světlá tělová tužka měkce nanesená těsně pod a nad obočí od vnějšího okraje oka směrem dovnitř asi do 2/3 celkové délky podtrhne dokonalost tvaru.

Další vyzkoušený tip pro jednoduchou úpravu jsou šablonky, jednoduše se aplikují a hezky drží. Doporučuji Beautiful Brows
 

 Jste krásné. Pouze dolaďte svoji přirozenost.