Používané značky kosmetiky

26.02.2023
Ráda bych Vám představila produkty, které používám v profesionální praxi. Nobilis Tilia byla láska na první pohled, tedy spíše dotek a očich ;-) Roky nadšení a práce přinesly další poznání a mám tu i jiné úžasné organické produkty pro všechny typy pletí a doporučení k domácí péči.

Firma Nobilis Tilia z Českého Švýcarska je průkopníkem přírodní aromaterapeutické kosmetiky v Čechách. Její lidé věří v sílu přírody a využívají léčebných účinků rostlin. Od dodavatelů vyžadují, aby sběr rostlin probíhal co nejohleduplněji k přírodě i lidem, pečlivě kontrolují i způsob přepravy a skladování. Sledují nejnovější poznatky v oboru, vytváří nové receptury a vylepšují ty stávající. Výroba je založena na pečlivé ruční práci. Měla jsem to štěstí, se na školeních potkat s majiteli a tvůrci kosmetiky, jejich odborné znalosti, zkušenosti a přitom pokora jsou úžasné a také úcta k přírodě a nadšení z konání je moc sympatické a inspirativní. 

Použití jakehokoliv přípravku je aromaterapeutický zážitek. 

Estime & Sens

Francouzská přírodní kosmetika mě okouzlila svojí čistotou a hloubkou působení. Konečně viditelná hydratace pokožky. V E&S vyznávají hodnoty udržitelnosti a neustálým vývojem dokazují účinost svých přípravků a organické kosmetiky jako takové.

Profesionální rituály jsou založeny na hluboké relaxaci, vrstvení produktů a promyšleném léčivém doteku.
Vůně je čistá a jemná taková pudrová. Pokud bych vůni popsala jako barvu je většinou pastelová, sem tam kapka sytějšího odstínu. Což je přívětivé a vhodné zejména pro citlivou pleť. 
 

Aromaateliér

Aromaateliér nabízí výběrové ingredience pro tvorbu botanických parfémů a aromaterapeutické kosmetiky. Vede ho aromaterapeutka a parfumérka Kateřina Kloudová, její práce je jeji vášeň a o tom se můžete přesvědčit na workshopech a přednáškách. Vše co dělá je promyšlené, dotažené do podledního detailu a přitom je v tom lehkost a nadšení. 
V Aromaatelieru se specializují na ingredience v bio kvalitě, potvrzené nejpřísnějšími certifikáty kvality. 
Při kosmetickém ošetření používám nejen eterické oleje k doladění prostoru, ale hlavně hydroláty destilerie Florihana. Můžete se tedy,  kromě růžové květové vody,  těšit i z čistých hydrolátů neroli, citronové verbeny, tymiánu, lípy a dalších vhodných pro Vás. Vody jsou k maní i na doma, do vlastní lahvičky..