Jak vybrat správnou řasenku

11.01.2020

Velmi důležitý je tvar kartáčku. Dalším ukazatelem správného výběru je to, co od řasenky očekáváte. Chceme řasy zhustit, prodloužit? Hledáme pouze přírodní řasenku, preferujeme výdrž barvy, máme citlivé oči? Dnešní řasenky už většiinou obsahují i pečující látky

Tvar kartáčku si prostě musíme vyzkoušet a najít ten pravý typ pro nás.

Co třeba kartáček, který kopíruje tvar řas, je tenký a s delšími štětinkami, pak jistě řasy bude prodlužovat. Hustý kartáček je zase výborný na přirozeně dlouhé řasy. Nezapomínejte ani na hustotu barvy. Příliš hustá barva může mít za následek slepování řas, příliš řídká nám je dostatečně neobarví.

Nikdy s řasenkou "nepumpujte". Zbytečně se do ní dostává vzduch a přispívá k jejímu vysychání!

Životnost každé řasenky od prvního použití je čtvrt, maximálně půl roku, pak by se měla vyhodit. Postupem času řasenka vysychá, nemusí na řasách již držet a opadává nám na spodní víčka. Dalším problémem mohou být bakterie - častým užíváním se dostávají dovnitř do barvy a mohou nám začít škodit na obličeji.

Líčení

při tahu od kořínků ke konečkům ještě kmitavým pohybem do stran (dalo by se přirovnat k tvaru písmene Z), tím se řasy drží od sebe a předchází se tak jejich slepováním. Líčíme spodní řasy lehkým dotekem kartáčku a vrchní řasy můžeme jak zespod, tak z vrchu pro výraznější pohled. Samozřejme dejte na svůj dobrý pocit, pokud máte problém z obtiskáváním řasenky na horní část víčka, ličte opatrně pouze od spodu a hezky přitom řasy kartáčkem zvedněte.

Pokud je potřeba nanést i druhou vrstvu barvy, nejprve vyčkejte, až první vrstva zaschne. Docílíte většího objemu, nic se však nemá přehánět, takže více jak 2-3 vrstvy raději nenanášejte.

Voděodolnou řasenku se snažte používat vyjímečně. Není pro řasy to nejleší.

Nepodceňujte odličování

Rozhodně si nenechávejte nalíčené řasy přes noc. Nejenže tím nedáte odpočinout řasám, kterém se pak mohou únavou lámat, ale utrpí tím i oči a oční okolí. Při odličování nezapomínejte na fakt, že oční okolí je citlivější, a proto potřebuje speciální odličovač na oči. Za řasy netahete, nešmrdlejte je, ale nechte odličovač na vatovém tampónku chvíli působit. Ideálně si připravte na každé oko lehce navlhčený vatový tamponek s několika kapkami očního odličovače, přiložte a počítejte do deseti. A potom tahem směrem dolu a vytíráním do vnitřního koutku oka oči odličte, opakujte ddle potřeby.

Vyzkoušený tip

- řasenka co drží a přitom je smývatelná pouze vodou...DreamWeave, která navozuje efekt umělých řas, prodlouží a krásně zvýrazní řasy. Perfektně přilne k řasám a zůstane bez porušení i v extrémních podmínkách. Skvělě drží a zároveň je odlíčitelná vodou, díky tomu je vhodná i na citlivé řasy.

Ze zkušenosti mohu potvrdit, perfektně drží a přitom ji odlíčíte i jen při sprchování, bez černých fleků kolem očí. Jakoby "stáhnete" pružný obal z řas. Úplně přírodní řasenka to není, ale je velmi šetrná, i v tom, že se nemusíte zdlouhavě čistit a opakovaně odírat okolí očí. Cena kolem 500,-Kč , zeptejte se mě nebo kupte na