Jak pečovat o pleť

06.02.2021

Jak se starat o svou pleť každý den samozřejmně víte, ale malé opakování jistě neuškodí. První krok je nejdůležitější - mějte se ráda. Vyčleňte si alespoň 10 minut denně pro péči o svou pleť. Pečujte o sebe, o svoji pleť, zdraví i duši, protože už krásná jste - dokonalá bytost, která si zaslouží to nejlepší.

Audrey Hepburn řekla: "Věřím v to, že šťastné ženy, jsou krásné ženy"

Čištění pleti každý den večer i ráno.

Nejde jen o odlíčení make-upu , měla byste svou pleť čistit i pokud se nelíčíte, na pleti se usazuje špína, smog a přes noc maz, pot, vyplavují se toxiny. Stačí jemně, častý peeling také není vhodný.

Čištění by mělo být dvoufázové

  1. nejprve odstranit nečistoty rozpustné v tucích (mycí gel, mléko, hydrofilní olej i čistý panenský olej..vše smýváme nebo již mícháme s čistou vodou)
  2. tonizovat - dočistit pleťovou vodou, která dodá i hydrataci a jemně uzavře póry

Hydratace - pijte dostatek vody a používejte hydratační přípravky

S pitným režimem to ale ani nepřehánějte, řiďte se svým vlastním pocitem.

Zvolte vhodný, pro Vás příjemný hydratační krém nebo olej , nejlépe obsahující kyselinu hyaluronovou (HA) kombinujte s květovou vodou, přípravek se lépe vstřebá a hydratační účinek znásobí. Květovou vodou (hydrolátem) v lahvičce s rozpračovačem postřikem navlčíme pleť.
Dopřejte péči i krku a dekoltu. 

Hydratační krém je nutnost i v zimě. Pokud jste zvyklá používat přípravek výrazně gelové konzistence poraďte se pro jistotu s odborníkem, ale jestliže ihned po aplikaci nevyjdete na prudký mráz a necháte gel nejprve řádně vstřebat, mělo by to být v pořádku. Gelová bývají například hyaluronová nebo kolagenová séra, která se nebojte i v zimě použít na noc. Do mrazu pleť vždy “oblékněte” ochraným krémem.
Každý typ pleti může být dehydrovaný. Hydrataci tedy potřebuje i mastná pleť. Je třeba jen zvolit vhodný hydratační přípravek, třeba gel, který postrádá mastnou složku. Tím, že mastnou pleť neustále vysušujete přípravky proti akné apod. vlastně "splašíte" mazové žlázy a ty se pak brání stále větší produkcí mazu na povrchu, ale v hlubších vrstvách pokožka potřebuje vodu a složku, která ji v pleti udrží.

Ochrana proti vnějším vlivům

Jedná se hlavně o dvě věci:

SLUNCE: Obecně se doporučuje používání přípravků s ochranným faktorem minimálně 15 SPF i v zimě, v létě lépe 30 SPF. Zejména pokud máte sklon k tvorbě pigmentových skvrn, to je základ. Pleť vyživíte a připravíte na slunce i oleji s vysokým obsahem vit E a karotenoidů - např. šípkový, rakytníkový, arganový. Promazávání ochrání Vaši pleť před spálením ne však před škodlivým zářením, které může slunce mít.

ZIMA: V zimě je pleť vystavená extrémním střídáním teplot, studenému větru. Pleť je vysušená a kdo má sklon k červenání měl by si věnovat zvláštní péči. Je vhodné při pobytu venku použít mastnější, tužší krém, posílit přirozenou kožní bariéru.

Životní prostředí - smog, práce v prachu, též má velký vliv, čištění pleti pomůže velmi a další péče je individuální.

Podpora regenerace

Nejde o to vypadat v 50 na 20 let, ale vypadat prostě krásně na svůj věk - zdravě a šťastně.

Od 25 let už nám pokožka stárne, většinou po 30. se objevují vrásky. Může to být dříve či později, dle genetické výbavy, vnějším i vnitřním (zdravotní stav, kouření...)vlivům a péče. Vrásky v mladém věku jsou často způsobeny dehydratací. Nejdříve tedy řešte úroveň hydratace pokožky a poté přidejte i regenerační látky.
Zvláštní péči věnujte očnímu okolí, kde se první vrásky tvoří nejčastěji. Oblast očí si zaslouží speciální přípravky.

Pokud jste zatím nepoužívala nic, začněte přírodními prostředky - šípkový, avokádový, arganový olej, výtažky z rostlin a ovoce, bambucké máslo a růžovou nebo jinou květovou vodu, potom přidejte další vitamíny, kyselinu hyaluronovou, peptidy i třeba kolagen, když je to nezbytně nutné. Spíše pleť "trénujte" přirozenými prostředky k vlastní tvorbě kolagenu, elastinu, správnému metabolismu kůže.

Pleti i Vám svědčí ROVNOVÁHA

Toto je obecný základ každodenní péče. Každá jsme jedinečná. Pokud se chcete nechat občas hýčkat, pleť z gruntu vyčistit, hydratovat, osvěžit, podle toho co potřebuje. Je vhodné 1x za 4 až 6 týdnů zajít ke kosmetičce.

Domácí péče je základ úspěchu, ráda Vám poradím.