Aromaterapie pro zlepšení imunity

23.04.2020

Doporučené éterické oleje pro použití v difuzéru, aromalampě nebo pár kapek do koupele.

Eukalyptus globulus, Eukalyptus radiata BIO - vynikající protiinfekční účinky (oblast ORL), posiluje dýchací systém.

Jehličnany - Modřín, Borovice, Jedle, Smrk - mají antibakteriální a protiinfekční účinky, působí na širokou škálu dýchacích potíží, uvolňují zahleněné dutiny.

Směsi éterických olejů - Imunita, Uvolnění, Dotek jara, Druhý dech, Vlčihorská, Příliv energie - směsi od Nobilis tilia

...a mnoho dalších doporučených éterických olejů s antivirovým působením pro inspiraci, můžete najít v článku od Dr. Kateřina Svoboda (BSc Hons, PhD) zde: https://aromaterapie.cz/zivot-v-dobe-coronaviru/

Aromaterapie pro potřebnou koncentraci a dobrou náladu:

Citrusy - citron, grapefruit, limetka, pomeranč sladký - pročišťují jak ovzduší, tak i mysl, osvěžují, podporují soustředění.

Rozmarýn - posiluje organizmus, pomáhá rozproudit energii a krevní oběh, podporuje mozkovou činnost a zlepšuje koncentraci a paměť.

Litsea - protiinfekční účinky, osvěžující, proti únavě a depresi, podporuje udržení koncentrace.

Směsi éterických olejů - Uvolnění, Zklidnění, Dotek jara, Aktivita, Inspirace, Dětská...od Nobilis Tilia

Už jste zkusili ANTIVIROVOU SMĚS nebo směs na ochranu pokožky rukou podle receptu Adély Zrubecké, diplomované aromaterapeutky a spolumajitelky Nobilis Tilia?

Smíchejte éterické oleje tea tree, citronu, hřebíčku a tymiánu thymol (pro děti: tymián linalol), v poměru 5:5:3:2. Nebo smíchejte éterické oleje citronu, eukalyptu radiata, bergamotu a tea tree ve stejném poměru. Směs využívejte běžným způsobem např. v difuzéru nebo nakapanou na papírovém kapesníčku, kde se zdržujete nejvíce.

Směs éterických olejů naředěnou v rostlinném Oleji z černého kmínu můžete použít i pro posilující antivirovou masáž.

Pokožka rukou je v této době "rukavicové" také velmi zatížená, proto zkuste i dezinfekci rukou s éterickými oleji. Přidávejte vždy do Jemného krému na ruce (nebo Krému na ruce s myrhou) nebo do Krému Tea tree éterický olej z limetky či citronu a vetřete. Pro silnější dezinfekční účinek přidejte 10 kapek éterického oleje limetky do 1 dcl potravinářského alkoholu. Pár kapek směsi vetřete do rukou a poté ruce ošetřete krémem.

zdroj: NobilisTilia

A když nevíte co se sebou...;-)  Náladu Vám zvedne MANDARINKA, probudí Vaši vnitřní dětskou radost z přítomného okamžiku.

Uvolňuje psychické napětí, rozptyluje úzkost, depresi, melancholii a smutek, osvěžuje, pomáhá při nespavosti, výrazně harmonizuje dětskou psychiku.

Éterický olej nakapejte do aromalampy nebo na kapesníček