26.01.2017 14:57

Každodení péče o pleť

Jak pečovat o pleť

Začnu slovy paní Louise L. Hay "Milujte svůj život! Protože jak vás někdo může milovat, když neumíte milovat sami sebe…?" Další moje oblíbenkyně Audrey Hepburn řekla: "Věřím v to, že šťastné ženy, jsou krásné ženy" To je všechno pravda a také to spolu souvisí...jednoduše řečeno, funguje to i tak, že pokud se o sebe budete s láskou starat, jistě se to projeví na vzhledu vnějším a Vám bude veseleji i uvnitř. Samozřejmě je nejdůležitější ten vnitřní pocit a možná namítnete: špatné geny, životní prostředí... S tím vším se dá pracovat. Pečujte o sebe, o svoji pleť, zdraví i duši, protože už krásná jste - dokonalá bytost, která si zaslouží to nejlepší.

1) První krok je nejdůležitější - mějte se ráda!

Vyčleňte si alespoň 10 minut denně péči o svou pleť!

2) Čištění pleti každý den večer i ráno.

Nejde jen o odlíčení make-upu, měla byste svou pleť čistit i pokud se nelíčíte, na pleti se usazuje špína, smog atd, přes noc maz a pot. Na nevyčištěnou pleť nemá cenu nanášet séra nebo krémy s aktivními látkami, ty se přes zanesené póry do pleti jen těžko dostanou. Pravidelné čištění také výrazně omezí trorbu černých teček a zanícených pupínků.

Čištění by mělo být dvoufázové - nejprve odstranit nečistoty rozpustné v tucích (mycí gel, mléko, olejová emulze...) pak dočistit tonikem, které dodá hydrataci a odstaní  nečistoty rozpustné ve vodě. Oči je nejlépe odličovat speciálním odličovačem na oči , jde to velice jemně. Oční okolí je citlivější a nesnese zbytečné mechanické dření a vytahování. Nejlepší odličovač očního makeupu co znám ;-) zde

Je to moc složité? Není ! Je to o zvyku a děláte to pro sebe! Chronickým neodličovatelkám doporučuji pro začátek nějaký hydrofilní odličovací olej (NobilisTilia odlíčí i oční make-up. Postupně přidat tonizující vodu.

3) Hydratace - pijte dostatek vody a používejte hydratační přípravky!

S pitným režimem to ale ani nepřehánějte víc jak 3 litry denně by mohlo způsobit otoky a rozhodit funkci ledvin. Řiďte se svým vlastním pocitem a doplňujte pravidelně tekutiny (nejlépe čistou vodu) během dne. (jiné je to při sportu v horku, zimě atd..)

Hydratační přípravek je základ. Vyberte vhodný pro Vaši pleť, Sledujte složení výrobků - na prvních místech jsou látky, kterých je v přípravku nejvíce na posledních minimum. Hydratační krém je nutnost i v zimě. Zapomeňte na pověru, že vám voda z krému v pleti zmrzne. Pokud jste zvyklá používat přípravek výrazně gelové konzistence poraďte se pro jistotu s odborníkem, ale jestliže ihned po aplikaci nevyjdete na prudký mráz a necháte gel nejprve řádně vstřebat, mělo by to být v pořádku. Gelová bývají například  hyaluronová nebo kolagenová séra, která se nebojte i v zimě použít zejména na noc.

Každý typ pleti může být dehydrovaný. Hydrataci tedy potřebuje i mastná pleť. Je třeba jen zvolit vhodný hydratační přípravek, třeba gel, který postrádá mastnou složku. Tím, že mastnou pleť neustále vysušujete přípravky proti akné apod. vlastně "splašíte" mazové žlázy a ty se pak brání stále větší produkcí mazu na povrchu, ale v hlubších vrstvách pokožka potřebuje vodu. Nezapomeňte mazat krk a dekolt.

4) Ochrana proti vnějším vlivům .

Obecně se doporučuje používání přípravků s ochraným faktorem minimálně 15UVA i v zimě, v létě lépe 30UVA. Zejména pokud máte sklon k tvorbě pigmentových skvrn, to je základ. Existuje mnoho denních hydratačních krému s obsahem ochraného faktoru, make-upy a pudry také chrání vaši pleť.

V zimě je pleť vystavená extrémním střídáním teplot, studenému větru. Pleť je vysušená a kdo má sklon k praskání žilek (kuperóze) měl by si věnovat zvláštní péči. Je vhodné při pobytu venku použít mastnější, tužší krém.

5) Podpora regenerace 

Nejde o to vypadat v 50 na 20 let, ale vypadat prostě krásně na svůj věk - zdravě a šťastně.

Od 25 let už nám pokožka stárne, většinou po 30. se objevují vrásky. Může to být dříve či později, dle genetické výbavy, vnějším i vnitřním (zdravotní stav, kouření...)vlivům a péče. Vrásky v mladém věku jsou často způsobeny dehydratací. Nejdříve tedy řešte úroveň hydratace pokožky a poté přidejte i regenerační látky.  Zvláštní péči věnujte očnímu okolí, kde se vrásky tvoří nejvíce.

Toto je opravdu jednoduchý základ každodenní péče. Každá jsme jedinečná. Pokud se chcete nechat občas hýčkat, pleť z gruntu vyčistit, hydratovat, osvěžit, podle toho co potřebuje. Je vhodné 1x za 4 až 6 týdnů zajít ke kosmetičce.

Používám přírodní kosmetiku Nobilis Tilia. Je certifikovaná, čistě z přírodních zdrojů. Mohu Vám doporučit použití při návštěvě v mém salónu.


 

 

—————

Zpět


Kontakt

Alena Foltmanová

Moskevská 27/14 Liberec

OPĚT ZAVŘENO...
pokud máte dotazy k domácí péči o pleť, pište nebo volejte.
Hodně zdraví a vše dobré
Děkuji a těším se na Vás v lepších časech.
+420 776 228 887

PREFERUJI SMS Děkuji
Používám i WatsApp