Jak vybrat správnou řasenku

Nejdůležitější je tvar kartáčku - klasická spirálka, silikonový se štětinkami, hřebínkový tvar.

Dalším ukazatelem správného výběru je to, co od řasenky očekáváte. Chceme řasy zhustit, prodloužit? Hledáme pouze základní řasenku, ale s kvalitní barvou. Dnešní řasenky už většiinou obsahují i pečující látky.

Tvar kartáčku si prostě musíme vyzkoušet a najít ten pravý typ pro nás.

Co třeba kartáček, který kopíruje tvar řas, je tenký a s delšími štětinkami, pak jistě řasy bude prodlužovat. Hustý kartáček je zase výborný na přirozeně dlouhé řasy. Nezapomínejte ani na hustotu barvy. Příliš hustá barva může mít za následek slepování řas, příliš řídká nám je dostatečně neobarví.

Nikdy s řasenkou "nepumpujte"! Zbytečně se do ní dostává vzduch a přispívá k jejímu vysychání!

Životnost každé řasenky od prvního použití je čtvrt, maximálně půl roku, pak by se měla vyhodit. Postupem času řasenka vysychá, nemusí na řasách již držet a opadává nám na spodní víčka. Dalším problémem mohou být bakterie – častým užíváním se dostávají dovnitř do barvy a mohou nám začít škodit na obličeji.

Líčení

při tahu od kořínků ke konečkům ještě kmitavým pohybem do stran (dalo by se přirovnat k tvaru písmene Z), tím se řasy drží od sebe a předchází se tak jejich slepováním. Líčíme spodní řasy a vrchní, jak zespod, tak z vrchu pro výraznější pohled. Samozřejme dejte na svůj dobrý pocit, pokud máte problém z obtiskáváním řasenky na horní část víčka, ličte opatrně pouze zespod.

Pokud je potřeba nanést i druhou vrstvu barvy, nejprve vyčkejte, až první vrstva zaschne. Docílíte většího objemu, nic se však nemá přehánět, takže více jak 2-3 vrstvy raději nenanášejte.

Voděodolnou řasenku se snažte používat vyjímečně. Není pro řasy to nejleší. Je vhodná  k vodě, při sportu i při velkých vedrech, kdy se můžete zapotit.

Nepodceňujte odličování!

Rozhodně si nenechávejte nalíčené řasy přes noc. Nejenže tím nedáte odpočinout řasám, kterém se pak mohou únavou lámat, ale utrpí tím i oči a oční okolí. Při odličování nezapomínejte na fakt, že oční okolí je citlivější, a proto potřebuje speciální odličovač na oči. Za řasy netahete, nešmrdlejte je, ale nechte odličovač na vatovém tampónku chvíli působit. Ideálně si připravte na každé oko lehce navlhčený vatový tamponek s několika kapkami očního odličovače, přiložte a počítejte do deseti. A potom tahem směrem dolu a vytíráním do vnitřního koutku oka oči odličte.

 


Kontakt

Alena Foltmanová

Moskevská 27/14 Liberec

OPĚT ZAVŘENO...
pokud máte dotazy k domácí péči o pleť, pište nebo volejte.
Hodně zdraví a vše dobré
Děkuji a těším se na Vás v lepších časech.
+420 776 228 887

PREFERUJI SMS Děkuji
Používám i WatsAppŘasenka - můj tip

/album/rasenka-muj-tip/dreamweave-mascara-lash-extension-liverpool-jpg/

——————————