Arganový olej

Co je arganový olej?

řadí se mezi nejvzácnější a nejdražší oleje na světě, proto se nazývá marockým nebo-li tekutým zlatem. Olej je panenský, 100% čistý a lisovaný za studena. Vyrábí se z plodů pouštního stromu ARGANIA SPINOSA, který roste pouze v jihozápadním Maroku. Tyto plody jsou pak marockými ženami tradičním postupem pracně vytloukány na kamenech a následně prodány farmaceutickým a kosmetickým firmám.

Má 3x vyšší obsah vitamínu E než mají ostatní zdroje, proto patří mezi jeden z nejlepších antioxidantů, zmírňuje proces stárnutí pokožky.

Dále obsahuje: Vitamín A , který pomáhá při regeneraci kožních buněk a stimuluje tvorbu kolagenu, čistí póry a normalizuje aktivitu mazových žlázek. Vitamín B - podporuje přirozenou elasticitu pokožky, tím zmírňuje výskyt vrásek. Vitamín D, nenasycené mastné kyseliny (OMEGA 3 a OMEGA 6), 80% nenasycených mastných kyselin a 20% nasycených kyselin, velké množství fitosterolů a karotenoidů.

Používá se na celé tělo, suchou a citlivou pleť, místo denního či nočního krému či jako podklad pod make-up. Pro suché a poškozené vlasy. Dále se využívá na masáže celého těla, podrážděnou či zarudlou pokožku, na revma, proti vráskám, dodává vitamíny vlasům a nehtům (lámavost nehtů). Výborný je také pár kapek do koupele na zklidnění pokožky celého těla. Účinný je také při odstraňování jizev po porodu, hojí pokožku při ekzémech, lupénce či akné. Vhodný při opalování - díky obsahu přirozeného slunečního filtru chrání pokožku před spálením a napomáhá k zhnědnutí.

Na 1 litr arganového oleje je potřeba 30 kg plodů arganie, což odpovídá 4-5 stromům a jeho výroba trvá zhruba 20 hodin.

Je třeba dát si pozor na ověřenou kvalitu. Arganový olej je velký hit, na různých kosmetických přípravcích je uvedeno, že obsahují arganový olej, bývá ho však jen nepatrné množství.

Vždy se podívejte na "ingredients", které jsou uvedeny na etiketě. U pravého arganového oleje je v ingredients pouze "ARGANIA SPINOZA KERNEL OIL".

Jak bylo již řečeno, arganový olej je velice náročný na výrobu. Proto nemůže existovat "levný arganový olej". Arganový olej, pokud je ve 100% kvalitě není levný v porovnání s dalšími přírodními oleji, ale je bezkonkurenčně vysoce účinný a blahodárný pro Vaše tělo. Cena za 100ml se pohybuje kolem 500 Kč.


Kontakt

Alena Foltmanová

Moskevská 27/14 Liberec

OPĚT ZAVŘENO...
pokud máte dotazy k domácí péči o pleť, pište nebo volejte.
Hodně zdraví a vše dobré
Děkuji a těším se na Vás v lepších časech.
+420 776 228 887

PREFERUJI SMS Děkuji
Používám i WatsApp